Rodzice

WARSZTATY DOSKONALĄCE UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZE

„KOCHAJ MĄDRZE”

Drodzy rodzice uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1 (psycholog Kamila Tońska i pedagog Iwona Malewska – Danecka) zapraszają Państwa do udziału w zajęciach warsztatowych ?Kochaj mądrze? doskonalących umiejętności wychowawcze rodziców.

O celowości i potrzebie skutecznego wychowania nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy pragnie, aby jego dziecko dokonywało mądrych wyborów, było szczęśliwe i miało prawidłowe relacje z rówieśnikami. Wychowywać to z jednej strony wymagać i stawiać granice, a z drugiej – patrzeć na świat oczami dziecka, starając się poznać jego uczucia, potrzeby, marzenia. To pozwala na lepsze zrozumienie młodego człowieka, a tym samym daje szansę na wyzwolenie jego motywacji do działania w najlepszym dla niego kierunku.

Wielką zaletą uczestnictwa w zajęciach jest wzajemna wymiana pomiędzy uczestnikami. Intuicja, wiedza i doświadczenie to nieocenione zasoby, którymi mogą się Państwo podzielić z innymi, co niewątpliwie przyczyni się do poszerzenia repertuaru oddziaływań wychowawczych.

Zajęcia będą się odbywały od 16.01.2017 w poniedziałki w godzinach 16- 17.30 na terenie poradni.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z psychologiem lub pedagogiem Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej nr 1 w Elblągu ul. Słoneczna 14, nr tel. 55 625 82 34.

CZEKAMY NA PAŃSTWA ZGŁOSZENIA DO DNIA 11.01.2017

 

 

 

PROGRAM STYMULACJI ROZWOJU PSYCHORUCHOWEGO

Psycholog i pedagog poradni realizują w przedszkolu Nr 19 PROGRAM STYMULACJI ROZWOJU PSYCHORUCHOWEGO DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM” Dzieci 5-6-letnie ćwiczą m.in. percepcję wzrokową, koncentrację uwagi, rozwiązują zadania trudniejsze, wykraczające poza podstawę programową – oczywiście świetnie się przy tym bawią

STYMULACJA ROZWOJU UMYSŁOWEGO I MYŚLENIA MATEMATYCZNEGO PRZEDSZKOLAKÓW

Drodzy Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 14 w Elblągu! Informujemy, że dzieci czteroletnie i pięcioletnie biorą udział w zajęciach według programu ?Stymulacja rozwoju umysłowego i myślenia matematycznego? realizowanego przez p. Janinę Srok pedagoga – terapeutę pedagogicznego poradni i nauczyciela przedszkola p. Hannę Kaczmarczyk. Spotkania mają na celu wspomagać rozwój umysłowy i edukację matematyczną przedszkolaków, przygotować do pokonywania trudności i przybliżyć dzieciom sukcesy w nauce matematyki.

Zajęcia prowadzone są od 06.10.2015 r. raz w tygodniu (wtorek) na terenie przedszkola.

Zapraszamy zainteresowanych rodziców do konsultacji w sprawie postępów swoich dzieci do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Elblągu ul. Słoneczna 14.

                                   IMG_0855                          zd2                         IMG_0854

MĄDRY START W DZIECIĘCY ŚWIAT

Pracownicy Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej Nr 1 w kontynuują w Przedszkolu Miejskim Nr 29 cykl spotkań dla rodziców opracowany w ramach innowacji pedagogicznej.

W ramach zajęć:

*w praktyczny sposób poszerzą Państwo wiedzę na temat rozwoju dziecka,

*dostrzegą Państwo znaczenie dobrych relacji dziecka z rodzicami i rówieśnikami,

*udoskonalą Państwo umiejętności wychowawcze,

*zachęcą swoje dzieci do mówienia, rozwijającej zabawy i współpracy,

*zyskają Państwo ciekawe podpowiedzi, jak spędzać czas z dzieckiem.

Zapraszamy na cykl wszystkich lub wybranych spotkań. Bliższe informacje już wkrótce bezpośrenio w przedszkolu.

Drodzy Rodzice!

Jeżeli Państwa dziecko przejawia trudności w relacjach z rówieśnikami, przejawia problemy z komunikowaniem się i okazywaniem emocji, to informujemy i zapraszamy uczniów klas IV?V do udziału w zajęciach socjoterapeutycznych. Spotkania będą się odbywały na terenie Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej Nr 1 w Elblągu, ul. Słoneczna 14, w co drugi wtorek miesiąca, w godzinach 15.30 ? 17.00. Zajęcia prowadzą psycholog Kamila Tońska i pedagog Iwona Malewska?Danecka.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie 55 625 82 34 do dnia 06.11.2015 r. Pierwsze zajęcia są planowane w dniu 10.11.2015 r.

SZKOŁA RODZICÓW

Informujemy, iż wznawia swoje spotkania grupa osób uczestniczących w ubiegłym roku szkolnym w zajęciach podnoszących kompetencje wychowawcze ?Szkoła rodziców?. Dokładny termin spotkania podamy telefonicznie!

SPOTKANIA ?SZPITALNYCH MAM?

Poradnia pragnie przekazać Państwu informację na temat możliwości uczestnictwa w spotkaniach ?Szpitalnych mam?:

Filia Nr 5 na Osiedlu Zawada zaprasza w czwartek 15 października o godz. 17.30 na spotkanie tzw. ?szpitalnych mam?. Czujesz, że najbardziej rozumie Cię druga matka borykająca się z chorobą dziecka? Dołącz do nas! Nie jesteś sama!

Proponujemy spotkania w gronie kobiet, które przechodzą to samo, co TY, choć każda z nas ma swoją własną historię? Razem odpoczniemy, czegoś nowego się nauczymy, potworzymy, pośmiejemy, jak trzeba popłaczemy. Przyjdź, bo chcesz, potrzebujesz. Spotkania są BEZPŁATNE.

Więcej informacji:

Małgorzata Gwóźdź

Filia Nr 5

ul. Rodziny Nalazków 20

Tel. 55 625-60-95 (96)

DRODZY RODZICE KLAS I-IV

O celowości skutecznego wychowania nie potrzeba nikogo przekonywać. Każdy z nas pragnie, by dziecko dokonywało mądrych wyborów, było szczęśliwe i miało prawidłowe relacje z rówieśnikami. Wychowywać to z jednej strony wymagać i stawiać granice, a z drugiej patrzeć na świat oczami dziecka, starając się poznać jego uczucia, potrzeby marzenia. Pozwala to na lepsze zrozumienie młodego człowieka, a tym samym daje szansę na wyzwolenie jego motywacji do działania w określonym przez nas kierunku. Wielką zaletą uczestnictwa w zajęciach jest wzajemna wymiana pomiędzy uczestnikami. Intuicja, wiedza i doświadczenie to nieocenione zasoby, którymi mogą się państwo podzielić z innymi, co niewątpliwie przyczyni się do poszerzenia repertuaru państwa oddziaływań wychowawczych.

Pracownicy poradni ? psycholog Kamila Tońska oraz pedagog Iwona Malewska-Danecka – zapraszają do udziału w zajęciach warsztatowych doskonalących umiejętności wychowawcze rodziców ?Kochaj mądrze?. Zainteresowanych rodziców klas I-IV prosimy o telefoniczny kontakt z psychologiem lub pedagogiem (55 625-82-34). Spotkania odbywać się będą w co drugi wtorek w godzinach 15.30 ? 17.00 na terenie poradni (Elbląg, ul. Słoneczna 14).

Czekamy na zgłoszenia do 30.10.2015 r.